Türkiye'nin Sesi Medya

Binlerce Filistinli Mescid-i Aksa’yı korumak için yürüyüşe geçti

Binlerce Filistinli Mescid-i Aksa’yı korumak için yürüyüşe geçti
10 Mayıs 2021 - 20:51

İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik şiddet eylemleri artarak devam ederken, sosyal medyada yayılan bir videoda binlerce Filistinlinin Mescid-i Aksa’ya doğru yürüyüşe geçtiği görüldü.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa’yı korumak için direnen Filistinlilere yönelik acımasız müdahaleleri sürüyor. İsrail polisi tarafından son gerçekleştirilen saldırılarda çok sayıda Filistinli yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Sosyal medyada hızla yayılan bir videoda binlerce Filistinlinin Mescid-i Aksa’ya doğru yürüyüşe geçtiği izlendi.

ÜLKENİN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDEN TOPLANDILAR

Filistin halkının Mescid-i Aksa’dan gelen haberlerin ardından büyük tepki gösterdiği ve ülkenin çeşitli bölgelerinden gelen binlerce kişinin Mescid-i Aksa’ya doğru yürüyüşe geçtiği bildirildi.

Sloganlar atarak yürüyen grup, Mescid-i Aksa’yı korumak için direnen Filistinlilere destek verecek.

1967’DEN BERİ İŞGAL ALTINDA

Mescid-i Aksa ise İslam’ın üçüncü en kutsal ibadet yeri olarak kabul ediliyor. Bu bölgenin içinde olduğu Doğu Kudüs, 1967’deki Altı Gün Savaşı olarak da bilinen Arap-İsrail savaşından bu yana İsrail devletinin işgali altında bulunuyor.

Son Dakika: Öğle ezanının ardından tüm camilerde Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu için selalar okunduSon Dakika! İsrail polisi, Mescid-i Aksa’da baskınları önlemek için nöbet tutan Filistinlilere müdahale etti: 305 yaralıMescid-i Aksa’da insanlık dışı olay: Filistinlileri önce ezdi, sonra ateş açtıGözaltına alınan Filistinli genç kızdan İsrail askerine tokat gibi sözler: Büyüyünce zalim mi olacağım dedin?

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum