Türkiye'nin Sesi Medya

Çelik’ten, Albayrak’ın istifasına ilişkin açıklama

Çelik’ten, Albayrak’ın istifasına ilişkin açıklama
11 Kasım 2020 - 2:48

MYK Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Albayrak’ın istifasına ilişkin soruya, ”Bu konuda değerlendirme Cumhurbaşkanımızın takdiridir. Öyle bir devlet krizi olarak nitelendirilecek bir aksama, bir tıkanma söz konusu değildir.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer ÇelikMYK Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar;

İzmir depreminden zarar gören vatandaşlarımız için devletin yardımları devam ediyor.

Azerbaycan ordusu ilerliyor

Şuşa herhangi bir şehir değil, kurtuluşun sembolüdür. Diğer toprakların kurtarılması yakındır.

Berat Albayrak’ın istifası

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde görevi devralma, istifayı kabul etme, yetkilendirme Cumhurbaşkanı’nın kararıdır. Bu kabine ile ilgili konudur. Benim açıklama yapmam söz konusu değil bu konuda. Bu konuda değerlendirme Cumhurbaşkanımızın takdiridir. Cumhurbaşkanımız uygun gördüğü zaman takdirini kamuoyuyla paylaşacaktır. Devletimizde herhangi bir çarkın işlemediğine dair bir durum yok. Devlet gayet güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir.

CHP’nin ‘devlet krizi’ nitelendirmesine yanıt

Devletimizde herhangi bir çarkın işlemediğine dair bir durum yok. Devlet gayet güçlü bir şekilde devam etmektedir. Bir devlet krizinden bahsedecek şekilde herhangi bir noktada tıkanma, aksama söz konu değildir. Türkiye, Türkiye’nin yönetilmesinden Türkiye’nin dışındaki hak ve menfaatlerinin korunmasına kadar en güçlü kapasiteyle yoluna devam etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu pazar kapalı Maraş bölgesini ziyaret edecekler, Sayın Bahçeli’yi de davet ettiler. Cumhurbaşkanlığı kabinesi kendi gündemine, kendi konularına hakimdir.

ABD Başkanlık seçimleri

ABD seçimlerini çok yakından takip ettik. Şimdi ki tartışmaları da yakın bir şekilde takip ediyoruz. Türkiye, seçim sonuçları resmen belli olduğu zaman Amerikan halkına ve Amerikan demokrasisine duyduğu saygı gereği kazananı tebrik edecektir. 

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum