Türkiye'nin Sesi Medya

Esnafa 1000 TL hibe ve kira yardımı kimlere yapılacak? İşte başvuru detayları…

Esnafa 1000 TL hibe ve kira yardımı kimlere yapılacak? İşte başvuru detayları…
15 Aralık 2020 - 21:13

Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafa 1000 TL hibe desteği ile birlikte kira yardımı yapılacağını açıkladı. Peki 1000 TL destek kimlere verilecek? Kira yardımı hibe desteği başvurusu ne zaman başlıyor, kimler faydalanacak? İşte esnafa hibe paketinin detayları…

Tüm dünyayı altüst eden koronavirüs salgınıyla restoran ve kafelerde yeme içme yasaklanarak esnaf ekonomik olarak zorlu bir sürece girmişti. 

Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan esnafın yüzünü güldürecek açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pandemi sürecinde esnafa kira yardımı yapılacağını, hibe desteği verileceğini ifade etti. Kimlere hibe desteği verilecek, kira yardımı ne zaman başlayacak?

Esnafa kira yardımı ne kadar?

Esnafa üç ay süreyle büyükşehirlerde 750 TL, diğer şehirlerde ise 500 TL kira desteği yapılacak.

Buna göre ayda 432 milyon liradan toplamda 1 milyar 300 milyon liralık bir kira desteği esnafa verilecek.

1000 TL hibe desteğini kimler alacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam detaylı olarak hibe desteği ve 1000 TL yardım yapılacak meslek gruplarını açıkladı. İşte o açıklama…

“Toplam sayısı 1 milyon 239 bin 438 kişiyi bulan bu kesime 3 ay süreyle ayda bin lira destek ödemesi yapacağız. Hibe ödemesi şeklinde vereceğimiz doğrudan esnaf destek ödemesinden taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın-erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi kesimler faydalanacaktır. Böylece ayda 1 milyar 240 milyon liradan toplamda 3 milyar 718 milyon liralık bir desteği esnafımızın hizmetine sunmuş oluyoruz.”

Hibe başvurusu nasıl yapılır?

E-devlet üzerinden 1000 TL sosyal yardım başvurularınızı yapabilirsiniz. Pastaneci, lokantacı, terzi, pazarcı, oto tamircisi, kadın – erkek kuaförü, düğün salonu işletmecisi, taksi ve dolmuş işletmecisi gibi vatandaşlara bin TL sosyal yardım yapılacak.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum