Türkiye'nin Sesi Medya

Kaza yapan aracın yanına park eden tır, faciaya yol açtı! Baba ve oğlu olay yerinde öldü

Kaza yapan aracın yanına park eden tır, faciaya yol açtı! Baba ve oğlu olay yerinde öldü
17 Ağustos 2021 - 2:59

Kastamonu’da akşam saatlerinde trafik kazası meydana geldi. Bu sırada bölgeden geçen tır, başka kazaların olmasını önlemek için hasar gören aracın yanında durdu. Ancak tırı görmeyen baba ve oğlun bulunduğu araç tırın altına girdi. Baba ve oğul olay yerinde hayatını kaybetti. 3 kişi de yaralandı.

Kastamonu’da akşam saatlerinde yaşanan kazanın ardından kötü haberler peş peşe geldi. Yol kenarındaki araçlara, aynı yönden gelen araçların çarpmasını engellemek isteyen tır sürücüsünün yol kenarına park ettiği aracın altına giren baba ve oğul, olay yerinde can verdi.

KAZAYI GÖRÜP, DURDU

Tosya karayolu Doğu Çevre Yolunda Hüseyin Erdoğdu idaresindeki otomobil ile Nihat Tepeli yönetimindeki otomobil çarpıştı. Kazayı gören tır şoförü 38 yaşındaki Salim Yakupoğlu ise, yolda durarak başka kazalar olmaması için önlem almak istedi.

ÇOCUK ASFALTA SAVRULDU

Bu sırada kazayı fark edemeyen Satı Dağlıoğlu idaresindeki otomobil, tırın altına girdi. Kazada, baba Satı Dağlıoğlu otomobil içerisinde sıkışırken 12 yaşındaki Umut Dağlıoğlu otomobilden fırlayarak asfalta savruldu. Feci kazada baba Satı Dağlıoğlu ve oğlu Umut Dağlıoğlu olay yerinde hayatını kaybetti.

TIR SÜRÜCÜSÜ KARAKOLA GÖTÜRÜLDÜ

Kazanın ardından olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar Hüseyin Erdoğdu (23), Murat Çırpan ve Nihat Tepeli (42), ambülanslarla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Tır sürücüsü ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kaza nedeniyle uzun araç kuyrukları oluşurken Kastamonu-Ankara karayolu araçların kaldırılmasının ardından yeniden trafiğe açılırken kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Vedat Yunus İkizoğlu