Türkiye'nin Sesi Medya

Klinikte vatandaşlara da uyguluyorlardı! Tam 1,5 milyon TL değerinde sahte vitamin ele geçirildi

Klinikte vatandaşlara da uyguluyorlardı! Tam 1,5 milyon TL değerinde sahte vitamin ele geçirildi
09 Ağustos 2021 - 23:02

İstanbul Üsküdar’da geleneksel tıp ve tedavi merkezi adıyla işletilen merdiven altı yerde, vatandaşlara da uygulanan sahte vitaminler ve destekleyici kürler ele geçirildi. Ürünlerin 1,5 milyon TL’lik toplam değeri dudak uçuklattı.

Üsküdar’da polis ekipleri tarafından merdiven altı kliniğe yönelik düzenlenen operasyonda, vatandaşlara da uygulandığı tespit edilen 1,5 milyon TL değerinde sahte vitamin ve kür ele geçirildi. 4 kişinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili takibin ise 20 gün önceden başladığı bilgisi verildi.

20 GÜNDÜR TAKİP EDİLİYORLARDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yaklaşık 20 gün süren takip sonucu bir kliniğin deposunda sahte vitamin ilaçları ürettiği ve klinikte hastalara uyguladığı tespit edildi.

PAKETLENMİŞ HALDE BEKLETİLİYORLARDI

Polis ekiplerince baskın yapılan kliniğin deposunda çok sayıda satışa hazır vitamin ve destekleyici kür ile bir paketleme cihazı ele geçirildi. Ekipler depoda paketlemesi yapılan ve paketlenmiş olan çok sayıda ürüne el koydu. Üretimi yapılan ve el koyulan, yaklaşık 10 bin adet ürünün piyasa değerinin yaklaşık 1 buçuk milyon TL olduğu tahmin ediliyor.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Polis ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyon kapsamında klinikte de arama gerçekleştirdi. Operasyonlar sonucunda 4 kişi gözaltına alındı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Beyza Cömert

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum