Türkiye'nin Sesi Medya

Mardin’de canlı bomba etkisiz hale getirildi

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde polisin dur ihtarına ve havaya ateş açmasına rağmen elindeki bombayla emniyet güçlerine doğru koşan terörist güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi. Teröristin üzerinde 2.5 kilo patlayıcı olduğu belirlendi.

Mardin’de canlı bomba etkisiz hale getirildi
09 Ağustos 2021 - 22:09

MardinNusaybin ilçesinde sabah saatlerinde polis ekipleri, durumundan şüphelendikleri bir kişiyi durdurmak istedi. Şüpheli, polisin ‘dur’ ihtarına ve havaya ateş açmasına rağmen onlara doğru koşup, üzerindeki bombayı patlatmaya çalıştı. Şüpheli, polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alınırken şüphelinin üzerindeki patlayıcı, uzman ekiplerce etkisiz hale getirildi. Teröristin Suriyeli uyruklu olduğu öğrenildi. Etkisiz hale getirilen teröristin üzerinde 2,5 kilogram patlayıcı olduğu belirlendi. İçişleri Bakanlığı da bombalı eylem hazırlığındaki teröristin etkisiz hale getirildiği açıklamasında bulundu

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi:
”Mardin Nusaybin ilçe merkezinde polis ekiplerince durumundan şüphelenilerek durdurulmak istenen şahıs, üzerindeki bombayı patlatmaya çalışması üzerine görevli personel tarafından etkisiz hale getirildi.

Olay sabah saatlerinde meydana geldi. Eylem hazırlığı içerisindeki terörist, polisin dur ihtarına ve havaya ateş açmasına rağmen elindeki bombayla emniyet güçlerine doğru saldırı amacıyla koşmaya başlaması üzerine ölü olarak ele geçirildi.

Operasyon sonrası olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alınırken bomba, uzman ekiplerce etkisiz hale getirildi.”

DHA muhabiri Şeyhmus Çakan, CNN Türk canlı yayınında operasyonla ilgili şu bilgileri verdi:
”Mardin Emniyet Müdürlüğü, Suriye’den geldiği değerlendirilen bir kişiyi sabah saatlerinde Mardin’de takip etmeye başladı. Ve o kişinin üzerinde de bomba vardı. Ancak güvenlik güçleri o kişiye ‘teslim ol’ çağrısında bulundu, hatta teslim olması noktasında havaya ateş açtı. Ama o kişi güvenlik güçlerine doğru koşarak üzerindeki bombayı patlatmak istedi. Güvenlik güçleri ondan önce davranarak örgüt üyesini etkisiz hale getirdi. Emniyet’in yaptığı çalışmalarda da o kişi üzerinde 2.5 kilogram patlayıcı madde tespit edildi. Büyük bir facianın da önüne geçmiş oldu Mardin Emniyet Müdürlüğü. O kişi ile ilgili daha önce istihbarat çalışmaları da yapılmıştı. Etkisiz hale getirilen kişinin kullandığı bir araç var ve o araçta da bomba olma ihtimaline karşı da güvenlik güçleri o bölgeyi çembere almış durumda. Araç üzerinde bomba imha ekiplerinin çalışması devam ediyor ancak şu ana kadar herhangi bir ize, bomba izine rastlanmadı ama ince detayların halen yapıldığını söyleyebiliriz. Etkisiz hale getirilen örgüt üyesinin özellikle Nusaybin ya da Mardin’in diğer ilçelerinde bağlantılı olduğu bazı kişilerin olabileceği yönündeki değerlendirmeler üzerine güvenlik güçleri bir çalışma başlattı. O kişilerin yakalanması noktasında da Mardin Emniyet Müdürlüğü nokta operasyon başlattı. Nokta operasyonla bazı kişilerin yakalanması için polisin çalışması devam ediyor.”

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum