Türkiye'nin Sesi Medya

Son Dakika: Nikah ve düğün törenleri 1 Haziran itibaren yapılabilecek

Son Dakika: Nikah ve düğün törenleri 1 Haziran itibaren yapılabilecek
31 Mayıs 2021 - 21:19

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği Kabine Toplantısı sonra erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrasında 1 Temmuz’a kadar devam edecek kademeli normalleşme adımlarına dair bilgileri paylaştı.

BELİRLİ ŞARTLAR DOĞRULTUSUNDA NİKAH TÖRENLERİ DÜZENLENEBİLECEK

Erdoğan’ın verdiği bilgilere göre, açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran’dan itibaren başlayabilecek.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ STLERİ DEĞİŞTİ

Haziran boyunca sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi ve cumartesi günü için akşam 22:00 ile sabah 05:00 arasında devam edecek. Bu sınırlama, cumartesi 22.00 ile pazartesi 05.00 arasında yani pazar günün tam kapsayacak şekilde uygulanacak.

Son Dakika: Üniversiteler, 13 Eylül itibariyle akademik takvimini uygulayacakSon Dakika: Okullarda yüz yüze eğitim 1 Haziran’dan itibaren başlıyorSon Dakika: Kahvehane, çay bahçesi, halı saha, spor salonu gibi işletmeler pazar hariç faaliyetlerine devam edebilecekSon Dakika: Yeme-içme yerleri, 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecekSon Dakika: Normalleşme takviminin detayları belli oldu! İşte 7 maddede yeni dönem