Türkiye'nin Sesi Medya

Son Dakika: Üniversiteler, 13 Eylül itibariyle akademik takvimini uygulayacak

Son Dakika: Üniversiteler, 13 Eylül itibariyle akademik takvimini uygulayacak
31 Mayıs 2021 - 21:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından tüm Türkiye’nin beklediği normalleşme adımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın açıklamaları arasında en çok merak edilen detaylardan biri de üniversitelerin açılıp açılmayacağıydı.

1 Haziran’dan itibaren başlayacak normalleşme adımları kapsamında, üniversitelerle ilgili de bilgilendirmede bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerin 13 Eylül’den itibaren akademik takvimlerine devam edeceğini belirterek, “Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır” dedi.

16 MART 2020’DE KAPATILMIŞTI

Türkiye’de eğitim veren üniversiteler, salgının etkisini göstermeye başladığı 16 Mart tarihinden itibaren önce 3 hafta olmak üzere kapatılmıştı. Daha sonra koronavirüs salgınının etkisini artırmasıyla birlikte, üniversitelerin de uzaktan eğitime geçmesine kararlaştırıldı. Milyonlarca üniversite öğrencisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kararla bir nebze de olsa rahatlamış oldu.

Son Dakika: Okullarda yüz yüze eğitim 1 Haziran’dan itibaren başlıyorSon Dakika: Nikah ve düğün törenleri 1 Haziran itibaren yapılabilecekSon Dakika: Kahvehane, çay bahçesi, halı saha, spor salonu gibi işletmeler pazar hariç faaliyetlerine devam edebilecekSon Dakika: Yeme-içme yerleri, 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecekSon Dakika: Normalleşme takviminin detayları belli oldu! İşte 7 maddede yeni dönem