Türkiye'nin Sesi Medya

7 gündür aranan yaşlı adamın cansız bedeni Tuna Nehri’nde bulundu

7 gündür aranan yaşlı adamın cansız bedeni Tuna Nehri’nde bulundu
27 Nisan 2021 - 21:34

Edirne’de geçen haftadan bu yana haber alınamayan Abdi Özer’in kendisine ait balıkçı teknesinin de yerinde olmadığı belirlenince Tunca Nehri’nde geniş çaplı arama çalışmaları başlatıldı. Arama çalışmaları sonunda talihsiz adamın cansız bedenine ulaşılırken Özer’in beslediği sokak köpeği de bir an olsun bölgeden ayrılmadı.

Merkeze bağlı Yolüstü köyünde geçen hafta salı günü evinden çıkan Abdi Özer’den bir daha haber alınamadı. Nejat Özer, babası Özer için İl Jandarma Komutanlığı’na kayıp başvurusunda bulundu. Nejat Özer, Tunca Nehri kıyısındaki babasına ait balıkçı teknesinin yerinde olmadığını belirtince bölgeye, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi.

NEHİRDE ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

AFAD ekibi, aynı gün nehirde zodyak bot ve havadan da dron ile arama çalışması başlattı. Bölgeye Tekirdağ ve Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü’ne bağlı Su Altı Grup Amirliği’nde görevli ‘kurbağa adamlar’ sevk edildi.

ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMALARI 7 GÜN SÜRDÜ

Çalışmalar, Özer’in Tunca Nehri’nde ağ kurduğu bölgelerde yoğunlaştırıldı. Kurbağa adamların su altında, AFAD ekiplerinin zodyak botla, köylülerin ise kendilerine ait kayıklarla su yüzeyinden yaptığı aramalar 7 gündür devam ediyordu.

ACI HABER GELDİ

Arama çalışmalarının yoğunluk kazandığı, Tunca Nehri’nin Avarız ve Değirmenyeni köyleri arasındaki bölgeden acı haber geldi. Ekiplerin cansız bedenine ulaştığı Abdi Özer, sudan çıkarıldı. Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Abdi Özer’in cenazesi otopsi işlemleri yapılmak üzere Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

BESLEDİĞİ SOKAK KÖPEĞİ BÖLGEDEN BİR AN OLSUN AYRILMADI

Çalışmalar sırasında Özer’in her gün beslediği sokak köpeği de bölgede bekledi. Ekiplerin yanından bir an olsun ayrılmayan köpek, gözünü sudan ayırmadı. Arama çalışmaları boyunca köy halkının sevgisini kazanan köpeği, Yolüstü Köyü Muhtarı Ahmet Bolu sahiplendi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Olgay GÜLER