Türkiye'nin Sesi Medya

Bakan Koca 4 ili paylaştı: Netice veriyor…

Bakan Koca 4 ili paylaştı: Netice veriyor…
22 Aralık 2020 - 3:03

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa, Konya, Kayseri veTekirdağ’da günlük vaka düşüşlerinin devam ettiğini belirterek “Bu durum, hastane ve yoğun bakım yüklerine de yansıyor. Önümüzdeki günlerde vefat sayılarına da etkisini görmeyi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Öte yandan Türkiye’de son 24 saatte 196 bin 110 Kovid-19 testi yapıldı, 19 bin 103 kişinin testi pozitif çıktı, 254 kişi hayatını kaybetti.

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Bursa, Konya, Kayseri ve Tekirdağ valileri, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanları ile yaptıkları çevrim içi toplantıda bu illerdeki salgının seyrini gözden geçirdiklerini belirtti.

Toplantıda, 4 ildeki tedbirleri de ele aldıklarını belirten Koca, “Günlük vaka sayıları düşmeye devam ediyor. Kısıtlama ve tedbirlere uyum netice veriyor. Mücadeleye ısrarla devam edelim.” değerlendirmesini yaptı.

Koca, bu illerdeki günlük vaka düşüşlerinin hastane ve yoğun bakım yüklerine yansıdığına işaret ederek “Önümüzdeki günlerde vefat sayılarına da etkisini görmeyi bekliyoruz. Filyasyon ekiplerimiz temaslı taramasını kesintisiz sürdürüyor.” ifadelerini kullandı.

“Ara vermeden mücadeleye devam” Bakan Koca’nın “şehirlerimizde pandemi ve tedbirler” başlığıyla 4 ildeki son durumu paylaştığı veriler şöyle:

BURSA 

“Bursa’da günlük vaka sayısında son bir hafta içinde yüzde 50 düşüş oldu. Yatak doluluk oranı yüzde 55, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 73.

KAYSERİ 

Vaka düşüşü yüzde 35, yatak doluluğu yüzde 58 yoğun bakım doluluğu yüzde 67

KONYA 

Vaka düşüşü yüzde 50, yatak doluluğu yüzde 52 yoğun bakım doluluğu yüzde 66.

TEKİRDAĞ 

Vaka düşüşü yüzde 60, yatak doluluğu yüzde 43 yoğun bakım doluluğu yüzde 59.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum