Türkiye'nin Sesi Medya

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Mevcut ABD Başkanı Donald Trump’a Mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Mevcut ABD Başkanı Donald Trump’a Mesaj
26 Kasım 2020 - 10:24

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığın tarafından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevcut Amerikan Başkanı Trump’a gönderdiği mesajda, seçimlerin dost ve müttefik Amerika Birleşik Devletleri halkı için hayırlı olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevcut Amerikan Başkanı Trump’a mesajında “Seçim neticeleri dost ve müttefik Amerika halkı için hayırlı olsun.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları söyledi:

“Resmi seçim neticeleri ne şekilde tecelli ederse etsin, son dört yıllık Başkanlık döneminizde, Türkiye-Amerika ilişkilerin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz samimi ve kararlı vizyon için teşekkür ederim.

Ülkelerimiz arasındaki tarihi dostluk, ortaklık ve müttefiklik ilişkilerinin bu güçlü zemin üzerinde daha da ilerletilmesi karşılıklı çıkarlarımızın bir gereği olup, Türkiye olarak önümüzdeki dönemde bu yönde her türlü çabayı sarf edeceğimizden emin olmanızı isterim.

Bu vesileyle, her zamanki sıcak dostluğunuz için bir defa daha içtenlikle teşekkür eder, Amerika Birleşik Devletleri halkının barış ve refahı için en içten dileklerimi iletirim.”

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum