Türkiye'nin Sesi Medya

EN DÜŞÜK MAAŞ 3.430 LİRA

EN DÜŞÜK MAAŞ 3.430 LİRA
01 Ocak 2021 - 21:18

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 2020 yılını değerlendirdiği toplantıda önemli mesajlar verdi. 2020’nin zor bir yıl olduğunu söyleyen Oktay, “Ama umudumuzu hiç yitirmiyoruz” dedi. Oktay belediyedeki en düşük maaşın 2021 yılında 3 bin 430 lira olacağını da sözlerine ekledi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, düzenlediği basın toplantısında 2020 yılını değerlendirerek 2021’e yönelik hedeflerini anlattı.

Armutalan Kültür Merkezi’nde başkan yardımcılarının da katıldığı toplantıda bir senelik çalışmalarını anlatan Belediye Başkanı Oktay, “Daha çok acısıyla daha az tatlısıyla bir yılı geride bıraktık. 2020 yılının tüm insanlık için iyi bir yıl olmadığını söyleyebiliriz. Mart ayı ortası itibariyle ülkemizde de görülmeye başlanan koronavirüs salgını sonrasında pandemi süreciyle birlikte çok zor geçen ayları hep birlikte yaşadık. Marmaris Belediyesi olarak elimizdeki imkanlar ölçüsünde, elbette ki eksiklikler olabilir ama genel olarak iyi bir performans gösterdiğimizi ifade edebilirim. Bu noktada da ben çaycımızdan yönetici arkadaşlarımıza kadar tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Pandemi döneminde yapılan çalışmalardan bahseden Oktay; ekmek ve unlu mamullerin poşette satılması, pazar yerlerinde sebze meyvelerin poşetlenmesi, 65 yaş ve üstü vatandaşların semt pazarlarında belirli saatlerde alışveriş yapmaları gibi Türkiye’de bir ilk olan uygulamalara imza attıklarını söyledi.

UMUDUMUZU DİRİ TUTUYORUZ

Turizmle ilgili de açıklamalarda bulunan Oktay, 2020 sezonunun istendiği gibi geçmediğini belirterek, “Önümüzdeki sezona dair umutlarımızı diri tutuyoruz. Tabi en önemi konu pandemi. Pandeminin nasıl seyredeceğini öngöremiyoruz. Ama yaşanabilecek olumsuz gelişmelere karşı da hızlı aksiyon alarak çözüm yollarına ulaşıyoruz. Önümüzdeki aylarda salgın olumlu yönde seyrederse Mart sonu itibariyle turizm sezonunu açarız” değerlendirmesini yaptı.

BİRİMLER DURMAKSIZIN ÇALIŞIYOR

Oktay, birimlerin çalışmalarıyla ilgili de bilgi verdi. Fen İşleri Müdürlüğü’nün Nisan 2019’dan itibaren 93 bin 860 metrekare parke yol, 13 bin 890 metre uzunluğunda 64 bin 255 metrekare sathi kaplama yol, 45 bin 500 metrekare asfalt yol, 3705 metrekare beton yol düzenlemesi yaptığını söyleyen Oktay, tüm mahallelerde çalışmalara devam ettiğini ifade etti. Belediye Başkanı Oktay, Nisan 2019’da 564 bin metrekare olan yeşil alanın da 581 bin 727 metrekareye çıkarıldığını belirterek “Böylelikle kişi başına düşen yeşil alan 5,95 metrekareden 6,12 metrekareye çıktı” şeklinde konuştu.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum