Türkiye'nin Sesi Medya

FETÖ’nün Meksika imamı Osman Karaca hakim karşısında

FETÖ’nün Meksika imamı Osman Karaca hakim karşısında
10 Eylül 2021 - 22:11

İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 3’üncü celsesi görülen duruşmada, sanık Osman Karaca ve avukatı hazır bulundu. Sanık Karaca savunmasında, “Hiçbir terör örgütü ile ilişkim yoktur ve hiçbir ülke adına veya aleyhine casusluk yapmadım. Silah, örgüt, casusluk gibi konularda hiçbir ilgim ve alakam yoktur. Bu suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

25 yıldır eğitimci olduğunu söyleyen ve Bylock hesabının olmadığını belirten Osman Karaca, “Birikimlerimi faizsiz bankacılık sisteminden dolayı Bank Asya’yı değerlendirmekteydim. 25 yıldan beri yurt dışında olmama rağmen herhangi bir soruşturmaya konu olmadım. Bu yaşıma kadar suçlama, mahkeme, gözaltı ve tutukluluk nedir, bilmiyordum. Trafik cezam bile yoktur. Ülkemizi ve milletimizi utandıracak herhangi bir davranışım olmamıştır. Bütün hayatım yaşadığım ülkelerin kanunların çerçevesindedir” dedi.

TUTUKLULUK DEVAM

Mahkeme heyeti, sanık Osman Karaca’nın Bylock kimlik ve tespit değerlendirilme tutanağının olup olmadığı hususuyla ilgili Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünden (KOM) sorulmasına ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma ertelendi.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum