Türkiye'nin Sesi Medya

Göğsümüzü kabartan anlar! NATO, TSK’nın envanterindeki yeni silahı tanıttı

Göğsümüzü kabartan anlar! NATO, TSK’nın envanterindeki yeni silahı tanıttı
22 Mayıs 2021 - 0:12

NATO’nun sosyal medya hesaplarından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterindeki güçlü silahlarından biri olan “Vuran” paylaşıldı. Vuran’ın teknik özelliklerinin tek tek sıralandığı görüntüde, tehditlere Vuran ile karşılık verileceği ve Vuran’ın bu misyon için hayati önem taşıdığı vurgulandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin güçlü envanterindeki silahlar, dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor. Son olarak NATO, sosyal medya hesaplarından Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki Vuran’ı üye ülkeler ve dünyaya tanıttı.

“BU DA ZIRHLI VURAN”

NATO Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Karargahı (SHAPE), sosyal medya hesabından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterindeki Vuran’ın görüntülerini paylaştı. NATO’ya bağlı Yüksek Hazırlıklı Müşterek Görev Kuvveti’nin Türkiye önderliğinde gerçekleştirildiği kaydedilen görüntülerde, “Bu da zırhlı Vuran” ifadelerine yer verildi.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ TEK TEK SIRALANDI

Vuran’ın teknik özelliklerinin tek tek sıralandığı görüntüde, tehditlere Vuran ile karşılık verileceği ve Vuran’ın bu misyon için hayati önem taşıdığı vurgulandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı