Türkiye'nin Sesi Medya

İşyerinin yıkılışını gözyaşları ile izledi

İşyerinin yıkılışını gözyaşları ile izledi
11 Kasım 2020 - 2:03

İzmir’de meydana gelen 6.9 şiddetindeki deprem nedeniyle hasar gören binaların yıkımına devam edilirken, iş yerinin bulunduğu binanın yıkımını izleyen bir kadın gözyaşlarına hakim olamadı. Yıkım boyunca hıçkırıklara boğulan kadını vatandaşlar sakinleştirdi.

30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında Sisam Adası yakınlarında meydana gelen Kandilli Rasathanesi verilerine göre 6.9 şiddetindeki depremin ardından ağır hasarlı binaların yıkımına devam ediliyor. İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan ve 34 kişiye mezar olan Rızabey Apartmanı karşısındaki hasarlı binaların yıkım işlemi bugün itibari ile başladı. 3 katlı binada iş yeri bulunan Ezgi Sert, yıkımı gözyaşlarıyla izledi. Binada ağır hasar bulunduğu için eşyalarını alamadığı öğrenilen Ezgi Sert, zaman zaman hıçkırıklara boğuldu.

Binanın ağır hasarlı olduğunu söyleyen Ezgi Sert, “İş yerim yıkılıyor şu anda. Ağır hasarlıydı, yıkılma kararı alındı. O yüzden de içerideki hiç hiçbir eşyayı alamadık. Her şey içeride kaldığı için böyle izliyoruz. Yapacak hiçbir şey yok” dedi. Acılı kadının durumuna duyarsız kalmayan vatandaşlar Ezgi Sert’in yanına gelerek teselli etmeye çalıştı.

Yıkım anını kaydettiler

Bina yıkımı sırasında caddede polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri alırken, caddede toplanan vatandaşlar yıkımı cep telefonuyla kaydetti. Kimi vatandaş sosyal medyadan yıkımı canlı yayınlarken, kimi vatandaş ise video ve fotoğraf çekerek yıkım anını kaydetti.

Öte yandan binanın yıkımı sırasında itfaiye ekipleri su tutarken oluşan gökkuşağı ise dikkat çekti.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum