Türkiye'nin Sesi Medya

Aman Dikkat Edelim Kronoloji: Corona Virüsü Salgını

Aman Dikkat Edelim Kronoloji: Corona Virüsü Salgını
27 Ocak 2021 - 17:40

Koronavirüsle mücadeleye damga vuran Türk bilim insanları adlarını dünyaya duyurmaya devam ediyor. Türk bilim insanı Prof. Dr. Kamil Önder, koronavirüsün mutasyona uğramış türünü tespit eden hızlı PCR testi geliştirdi.

Koronavirüs mutasyonu üzerinde çalışmalarını sürdüren Avusturya’da Procomcure Biotech firması kurucusu ve CEO’su Türk bilim insanı Prof. Dr. Kamil Önder, tarihi bir buluşa imza attı..

.Önder, basına yaptığı açıklamada, geliştirdikleri testin “(DNA) dizileme” ihtiyaç duymadan İngiltere ve Güney Afrika’da ortaya çıkan Kovid-19 türünü hızlı şekilde belirlediğini söyledi..

Ürünlerinin İSO belgeli ve kliniklerce onaylanmış olduğunu kaydeden Önder, halihazırda bazı laboratuvarlarda kullanıldığını vurguladı..

Önder, Salzburg kentine bağlı Zell am See bölgesindeki bir klinikte ürünün kullanıldığını, 30 numuneye yapılan testlerin 4’ünde mutasyona uğramış türün tespit edildiğinin altını çizdi..

Önder, “(Testler) 60 ile 90 dakika içinde sonuçlanıyor. Bütün işlem dizileme ihtiyaç duyulmadan ilerliyor. Hem çok ucuz hem de çok hızlı, bu da büyük bir avantaj.” ifadesini kullandı..

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum