Türkiye'nin Sesi Medya

Okullarda PCR testi nasıl olacak? Bakan Koca açıkladı

Okullarda PCR testi nasıl olacak? Bakan Koca açıkladı
10 Eylül 2021 - 21:53

p>Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, PCR testinin belirtisiz vaka yaygınlığını anlayabilmek için sınırlı sayıda okulda yapılacağını belirtti. Bakan Koca, “Velilerimiz önceden bilgilendirilip onayları istenecek. PCR taraması, sağlıklı eğitim ortamının devamına ve olası hazırlığa yönelik. Çocuklarla, en deneyimli arkadaşlar buluşacak.” ifadelerini kullandı.
BÖYLE DUYURMUŞTU
Önceki gün kameraların karşısına geçen ve “Bir haftalık yüz yüze eğitimde okullarda salgın nasıl seyretti? Kaç öğrenci veya öğretmende vaka tespit edildi?” sorusunu cevaplayan Koca, “Şu an için ciddi bir oran olmadığını söyleyebilirim. Pazartesiden itibaren illerimizde, bazı okullarımızda örnek olabilecek okullarımızı da ayrıca öğrencileri de taramak istiyoruz.” dedi.
Bakan Koca, taramanın nasıl olacağına ilişkin soru üzerine, “Rastgele taramayı yapıp bu anlamda belirtisi olmadan toplumda veya öğrencilerimizde salgının, virüsün yaygınlığını görmek için yapmış olacağız pazartesiden itibaren.” karşılığını verdi.
İlgili Haber Bakan Koca duyurdu! Pazartesi gününden itibaren okullarda yapılacak İlgili Haber Bakan Koca acı gerçeği açıkladı! Çarpıcı oran yüzde 90

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum