Türkiye'nin Sesi Medya

Selin vurduğu Rize için yeni uyarı: Çok kuvvetli sağanak geliyor

Selin vurduğu Rize için yeni uyarı: Çok kuvvetli sağanak geliyor
15 Temmuz 2021 - 0:53

Rize’de öğle saatlerinde başlayan kuvvetli yağışın sele ve heyelana neden olmasının ardından toplamda 3 vatandaş kayboldu. Bakanların bölgeye gittiği Doğu Karadeniz’le ilgili Meteoroloji’den de uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu Karadeniz’de, sağanak ve kuvvetli yağışın devam edeceğini açıkladı.

Rize’de öğle saatlerinden itibaren başlayan kuvvetli yağış, kentte su taşkınları ve heyelana neden oldu. Kent merkezine bağlı Muradiye’de heyelan sonucu yıkılan 2 katlı evde oturan Hacer ve Cemal Mert’ten haber alınamıyor. Eve ulaşan ekipler, arama kurtarma çalışması başlattı. Güneysu ilçesi Tepebaşı mahallesinde ise Halil Arıcı selde kayboldu.

Yaşananların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karismailoğlu, bölgeye doğru yola çıktı.

RİZE ÇEVRELERİNDE ÇOK KUVVETLİ OLACAK

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Doğu Karadeniz‘de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Trabzon merkez ve doğusu ile Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (100-200 kilogram/metrekare) olmasının beklendiği ifade edildi.

OLUMSUZLUKLARA KARŞI TEDBİRLİ OLUNMASI ÇAĞRISI

Açıklamada, sağanağa bağlı meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İllere göre hava durumu tahminlerini görüntülemek için tıklayın

Kaynak: Anadolu Ajansı / Duygu Avunduk

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum