Türkiye'nin Sesi Medya

Türkiye’yi esir alan zehirli sivri sineklerin belirtileri neler?

Türkiye’yi esir alan zehirli sivri sineklerin belirtileri neler?
23 Temmuz 2021 - 0:18

Sıcakların mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla birlikte İstanbul da sivrisineklere teslim oldu. Bu yıl il genelinde sivrisinekler konusunda şikayetlerin ciddileşmesiyle ‘’İstanbul’da zehirli sivrisinek mi var? İstilacı zehirli sivrisinekten kurtulmanın yolları nedir? Sivrisinek istilası hangi ilçelerde görüldü? Zehirli sivrisinek ısırığı belirtileri neler? Zehirli sivrisinekten nasıl korunur?’’ soruları gündeme gelmeye başladı. Tüm bu soruların yanıtı haberimizde…

İstanbul’da belirli ilçelerde görülen zehirli sivrisinek istilası vatandaşların özellikle geceleri uyku problemi yaşamasına neden oldu. İstanbulluların korkulu rüyası haline gelen zehirli sivrisinekler vücutta normalden çok daha ciddi hasarlar bırakıyor. Asya kaplan sineği olarak da bilinen zehirli sivrisinek Türkiye’de İstanbul başta olmak üzere farklı illerde de görüldü..

Sıcakların artmasıyla zehirli sivrisinek vakaları da artış gösterdi. Sıradan sivrisinek ile zehirli sivrisinek ısırığını ayırt edemeyen vatandaşlar, ”Zehirli sivrisinek ısırığı belirtileri neler?” sorusunu araştırmaya başladı. Sıradan sivrisinek ısırğı ile benzerlik gösteren istilacı zehirli sivrisinek aynı zamanda ciddi tepkilere neden oluyor. Zehirli sivrisinek belirtileri:

*Şişlik,

*Çok fazla kızarıklık,

*Isırılan bölgede morarma,

*Alerji,

*Normalden çok fazla kaşıntı,

*Kan toplanması..

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum